Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

V Olomouci firmy spolupracují díky BforB ještě lépe, i když se již předtím znaly

 

Společnost Koutný spol. s.r.o. jako člen klubu BforB Clarion Congress hotel Olomouc přizvala v roce 2014 na svůj klub také svého dodavatele, společnost IF System Helios, s.r.o. Komplexnost a efektivita spolupráce těchto firem je pro ně natolik důležitá, že se oba jednatelé rozhodli spolu pravidelně, každých 14 dní takto setkávat a komunikovat v případě nejasností přímo mezi sebou. Díky tomuto je spolupráce stále více otevřenější a přináší mnoho nových zkušeností pro obě firmy.

 

 

Společnost Koutný spol. s r.o. je jedna z aktuálně nejúspěšnějších rodinných firem v Olomouckém kraji, kdy na trhu působí již od roku 1995. Firma se specializuje na klasické pánské obleky a kompletní sortiment pánské módy, zaměřuje se na kvalitní výrobky pro náročné zákazníky, kteří preferují jakostní materiály, rychlost a individuální přístup. Pro udržení náročné klientely soustavně rozvíjí také svou schopnost zajišťovat a rychle reagovat na individuální požadavky a očekávání klientů, jak v oblasti pánské konfekce, tak u profesního oblečení.


Za výše uvedeným cílem proto společnost Koutný zavedla v roce 2010 nový informační systém Helios Orange, zajišťující lepší řízení a plánování firemních procesů a evidenci veškerých činností. K tomuto si vybrali společnost IF System Helios, s.r.o., poskytující dlouhodobě konzultační a poradenské služby na poli informačních systémů. Tato společnost i následná úzká spolupráce mezi jednateli na klubu BforB dokázala vytvořit komunikační most mezi provozem a bohatými zkušenostmi i odbornými znalostmi specialistů na Helios Orange, což významně pomáhá k harmonizaci procesů a postupů ve firmě, neboť systém Helios Orange je nastaven pro řízení procesů potřebných v oboru oděvnictví. Díky dlouhodobé spolupráci a otevřené komunikaci se společností Koutný, dokáže tak společnost IF System Helios, s.r.o. poskytnout odborné služby s výjimečnými zkušenostmi právě v oděvním průmyslu.

 

V současné době je ve společnosti Koutný spol. s.r.o. Helios Orange již prověřeným pomocníkem managementu i pracovníků. Systém zde využívá téměř 35 uživatelů v oblastech Ekonomika, Sklady, Výroba, Obchod, Zakázky, CRM, Mzdy a Manažerské vyhodnocování. Přínosem komplexního informačního systému je provázanost a funkcionalita všech modulů, efektivní řízení firemních procesů ve výrobě, skladu a ekonomice. Dále výstupy ze systému v reálném čase a jejich vyhodnocení za pomoci manažerského rozhraní vedoucí k vyšší kontrole a sofistikovanosti pro management. V současné době usiluje společnost Koutný zejména o to, abych díky systému mohli lépe vyhodnocovat jednotlivé zakázky či typy zakázek, a tím mít kvalitnější podklad pro strategická rozhodování. I toto mohou jednatelé mezi sebou řešit při setkání u snídaně, nebo po ní.


To vše jsou pro obě firmy velmi důležité benefity, které využívání systému Helios Orange přináší.


Rozmanité činnosti ve společnosti Koutný spol. s.r.o. tak probíhají za podpory komplexního systému, včetně několika specifických řešení, vyplývající z individuálních potřeb společnosti, výrazně jednodušeji, než pokud by se spolehli na vlastní síly typu papír, tužka, kalkulačka aj.


Věříme, že také díky BforB bude spolupráce těchto firem tak přínosná jako doposud. Přejeme mnoho úspěchů v novém roce.

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma