Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

Systém Business for Breakfast je osvědčený a funguje

Dana Minaříková si na vlastní kůži vyzkoušela jaké to je, být součástí podnikatelské komunity BforB i to, jak těžké a neefektivní je setkávat se s podnikateli bez systému a přesného harmonogramu. Tato zkušenost ji přivedla zpět do klubu BforB, navíc se stala manažerkou jednoho z nich.

 

Vedení taneční školy a koučink – to jsou dva obory, které ve svém podnikání skloubila Dana Minaříková. A nutno dodat, že úspěšně. Její taneční škola Sahar se může pyšnit úspěchy nejen u nás, ale i za hranicemi České republiky. Vyhrála několik mezinárodních soutěží, marocká televize o ní natočila pořad, několikrát tančila pro jordánskou princeznu a ani každoroční oslava marockého státního svátku Throne Day se neobejde bez vystoupení skupiny Sahar. „Splnila jsem si spoustu svých snů, učila jsem ve 24 zemích světa, dostala marocké vyznamenání, stala se členkou UNESCO taneční komunity a teď díky koučování pomáhám plnit si sny i svým klientům, což mě moc těší,“ říká Dana, která se na začátku své podnikatelské kariéry věnovala také projektování a inženýrské činnosti. V současnosti se ale již oboru stavebnictví nevěnuje, zcela jí totiž zaměstnává práce v taneční škole a koučink.

 

Nedílnou součástí Danina podnikání, do kterého se pustila před 18 lety z touhy po svobodě a samostatnosti, se stalo i její členství v podnikatelských klubech Business for Breakfast. Původně byla členkou královéhradeckého klubu BforB Tereziánský Dvůr. Jeho členkou byla zhruba rok a jak sama říká, tato zkušenosti ji velmi mnoho dala: „Otrkala jsem se například v mluvení před cizími a úspěšnými lidmi, získala jsem mnoho užitečných kontaktů, které časem přerostly i v přátelství. Také díky nim se mi otevřely dveře tam, kam bych se sama jinak složitě dostávala,“ popisuje Dana, která je dnes nejen členkou, ale také manažerkou klubu BforB Náchodsko.

 

Než se však stala jeho součástí, vyzkoušela si, jestli je možné se efektivně potkávat a spolupracovat s dalšími podnikateli bez využití systému BforB. Když jí končilo členství v hradeckém klubu, končilo také několika dalším lidem. „Protože tou dobou klub procházel složitějším obdobím, domluvili jsme se, že členství neprodloužíme, ale budeme se nadále scházet a pokračovat ve spolupráci. Jenže po krátkém čase se ukázalo, že bez systému, přesného harmonogramu a rozdělení rolí to jednoduše nefungovalo. Právě systém BforB, který se nám může zdát někdy přísný, je tím, co drží vše pohromadě tak, aby to fungovalo,“ říká Dana Minaříková s tím, že bez hlídače s časomírou v ruce někteří mluvili i 15 minut, a ne vždy to bylo přínosné i pro ostatní, takže se to rozpadlo v takové milé povídání bez efektu. Přesvědčili se, že bez systému to nefunguje.

 

 

Členkou BforB Náchodsko se Dana stala poměrně rychle potom, co se o jeho existenci dozvěděla. Z dřívější zkušenosti věděla, že by to mohla být pro její služby kouče skvělá reklama. „Mohu zde potkat lidi, kteří na sobě neustále pracují, musí se potýkat se změnami ve svém životě, a přitom musí fungovat, protože na nich závisí i osudy dalších lidí. Jsou to aktivní, otevření lidé s pozitivním přístupem – a to je pro mě ideální klientela,“ vysvětluje Dana Minaříková.

 

Členství v Business for Breakfast má pro Danu celou řadu přínosů. Díky němu získala:

  • Nové klienty pro koučování – jak pro individuální osobní koučink, tak i pro ten firemní
  • Sponzory pro mezinárodní taneční festival, který každoročně pořádá
  • Zajímavá setkání
  • Přátele
  • Inspiraci pro další rozvoj jejího podnikání

 

Co ale bylo tím hlavním impulsem, který Danu přiměl využít možnosti stát se manažerkou jednoho z klubů BforB? Odpověď je jednoduchá. Chtěla získat ještě více z toho, co koncept Business for Breakfast nabízí, a také se naučit to, jak přesně funguje už ověřený systém, aniž by musela být zaměstnána v nějaké korporaci. „Díky roli manažerky klubu mám tak šanci navštěvovat ostatní kluby a také samozřejmě poznávat další lidi, což je velkým plusem, který kluby BforB svým členům-podnikatelům přináší,“ doplňuje Dana Minaříková.

 

Více informací o tom, jak využít networking ve svém podnikání, najdete v našem e-booku, který je ke stažení zdarma.

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma