Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

Rozhovor s Janem Holnou, moderátorem pátečního Andělského klubu BforB Praha 5

„Kréda, předsevzetí, horoskopy a životní motta, považuji za spam,“ říká Jan Holna, spolumajitel DAM architekti s.r.o.

 

Jméno a příjmení: Jan Holna

Název společnosti: DAM architekti s.r.o.

Členství v klubu: Praha 5 - Andel´s Hotel Prague II - pátek

 

Jak jste se dozvěděl o koncepci Business for Breakfast, případně kdo Vás do klubu pozval?

Pozvání přišlo přímo od Romany Křížové, přes mého kolegu.

 

Co se Vám na fungování klubu líbí?

Náš klub byl založen de-facto nedávno, jeho polohu, coby členové, teprve hledáme. Čas na hodnocení, co se mi v klubu líbí, je ještě relativně krátký. Ale vzpomínám si, že při rozhodování, zda do tohoto typu klubu vstoupit, či ne, sehrála velkou úlohu promyšlená struktura B4B, která byla pro mne jistou zárukou funkčnosti, i když náš klub teprve začínal.

 

Jaký obor zastupujete ve Vašem klubu Business for Breakfast?

Architektura

 

Řekněte nám prosím, čím se Vaše společnost/firma zabývá a jaká je Vaše pozice?

Jsme architekti. Naše kancelář DAM architekti s.r.o. se specializuje na architektonické, urbanistické a interiérové projekty. Vypracovává architektonické a objemové studie, dokumentaci k územnímu a stavebnímu řízení a realizační dokumentaci. Nabízí komplexní služby klientům v oblasti přípravy staveb, inženýringu a zajišťování autorského a technického dozoru během realizace stavby. Zajišťujeme kolaudaci a uvedení staveb do provozu.

Architektonická kancelář DAM architekti s.r.o. byla založena v roce 1990 jako soukromá česko-švýcarská kancelář architekty Richardem Doležalem a Petrem Malinským. Dnes jsou jejími dalšími čtyřmi partnery architekti Petr Burian, Jiří Havrda, Jiří Hejda a já, Jan Holna. Spolu s Richardem Doležalem jsme jednatelé společnosti.

DAM architekti za dobu své existence navrhli a realizovali řadu projektů a staveb. Jsou jimi například: Palác EURO (administrativní budova na Můstku, Václavské náměstí, Praha 1), hotel Boscolo Carlo IV ***** (rekonstrukce a dostavba neorenesančního paláce, Praha 1), rekonstrukce části Pražského Hradu - Ústav šlechtičen, rozsáhlá rekonstrukce a přestavba Jinonického zámku na rezidenční komplex na Praze 5, nebo přístavba rodinného domu s bazénem pro prezidenta Václava Havla a další luxusní rodinné vily a vila-domy. Ve Švýcarsku byly realizovány např. výrobní budova ROLEX v Bielu nebo lesnická škola v Lyssu. V nedávné minulosti jsme realizovali administrativní budovy BB Centrum-Filadelfie, Main Point v Karlíně na Praze 8, nebo administrativní budovy The Blox v Praze 6. Společnost DAM architekti s.r.o. sídlí v současnosti v Praze 4-Podolí.

 

Kdo jsou Vaši typičtí zákazníci nebo jaké zákazníky právě hledáte?

Byť našimi klienty jsou i lidé, kteří staví rodinné domy a upravují interiéry, našimi nejčastějšími klienty jsou větší soukromí investoři a developeři, kteří se zabývají realizací větších typů staveb, které jsem už uváděl. Rádi bychom, aby častějšími klienty byly i obecní a státní investoři. Bohužel, v Čechách sféra těchto investorů o práci architektů má velmi malý zájem. 

  

Co se Vám v poslední době povedlo? Jaké jsou Vaše úspěchy, na které jste pyšní?

Tak právě teď se mi asi povedlo odhalit důvod úniku oleje zpod levého válce mojí motorky a vypůjčeným momentovým klíčem závadu asi odstranit... na to jsem teď hodně pyšnej!

Krom toho jsem rád, že se nám daří být vidět mezi českými architekty. Vlastně jsem pyšný na většinu našich realizací.

 

Máte nějaké životní krédo?

Ne, nemám... Kréda, předsevzetí, horoskopy a životní motta, považuji za spam.

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma