Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

Členství v klubu je na celý život

Někteří lidé jsou v klubu BforB teprve pár týdnů a začínají se rozkoukávat. Jiní, jako Lucie Vlková z ostravské jazykové agentury Slůně – svět jazyků, je členkou už 4 roky a stále je z členství nadšená jako na začátku. 

 

Členství Lucii pořád přináší nové možnosti a nové příležitosti. Jak tuto dobu v klubu hodnotí a co všechno ji za tu dobu klub dal? O tom jsme se přímo s Lucií Vlkovou, spolumajitelkou, spoluzakladatelkou a ředitelkou Slůněte, pobavili. „Z počátku mi klub pomohl v tom, jak prezentovat sebe a firmu.“

Cesta Lucie Vlkové v rámci BforB klubů pro ni započala přesně před čtyřmi lety v Ostravě na Landeku. Od té doby se hodně věcí změnilo. „Ano, souhlasím. Dnes je klub opravdu tím, co si představuji pod pojmem networking. Není to o okamžitém businessu a penězích, ale o budování vztahů a sítí. I když si někteří stále říkají, že je to nějaká sekta,“ směje se Lucie Vlková, která je nyní členkou ostravského klubu Bernie's Grill & Wine Restaurant.

 

Podle ní byl na počátku networking spíše velkou neznámou. Lidé nevěděli, jak se k němu postavit a jak jej dělat přirozeně. „Dnes je běžnější součástí obchodního života. A pokud jde konkrétně o koncept BforB, jednoznačný vývoj vidím v tom, jací lidé jsou součástí BforB. Vnímají jej jako marketingový nástroj, což je samozřejmě primární cíl, ale také jako prostředek pro další rozvoj a setkávání se s lidmi na stejné vlně,“ popisuje vývoj klubu Lucie.

 

Co ale členství Lucii vlastně přineslo?

Čtyři roky v klubu je skutečně dlouhá doba. Lucie se tak řadí mezi členy, kteří jsou „služebně“ v BforB nejdéle. Zajímalo nás proto, co členství paní Vlkové za tu dobu přineslo. Jak sama říká, zpočátku jí klub výrazně pomohl v tom, jak prezentovat sebe a firmu, a jak to navíc zvládnout v jedné minutě. To, jak přiznává, byla její noční můra prvních pár snídaní. „Ale byla to úžasná škola, protože dnes, pokud mne někdo požádá o pár vět o mně nebo o společnosti, bez přípravy, tak nejsem nervózní, řeknu, co je třeba a umím být stručná,“ doplňuje Lucie. To je skvělý přínos, neboť „Elevator Pitch“ můžete potřebovat kdykoliv a kdekoliv. Je ale něco, co obohatilo přímo osobně paní Vlkovou? „Jednoznačně sdílení zkušeností a obecně osobní rozvoj. Prostřednictvím BforB jsem poznala další, velmi zajímavé lidi a zúčastnila se například úžasné konference BusinessCon,“ zamyšleně vypráví Lucie. A přínosů je podle paní Vlkové mnohem více. Možná i proto své členství v klubu BforB již třikrát prodloužila. Zajímalo nás, co za tím stojí. A Lucie nám to prozradila: „Jednoznačně lidé, které jsem v BforB poznala a stále poznávám. Myslím si, že konkrétně náš klub má poměrně vysoko nastavenou úroveň vztahů mezi členy. Od každého z nich se mám co naučit a sdílení zkušenosti je opravdu k nezaplacení,“ říká Lucie Vlková.

„Pokud jste podnikatel a pracujete sám na sebe, většinou už nemáte kam chodit na radu. Žádný šéf nad vámi není. O to cennější pak je získat pohled a zkušenost jiných. A navíc v opravdu příjemné a otevřené atmosféře,“ vysvětluje ředitelka Slůněte. „Dalším faktorem jsou samozřejmě kontakty, které takto navážete, a to nejen v rámci samotného klubu, ale i v rámci doporučení členů. Jako příklad mohu uvést nedávnou příhodu, kdy jsme ve firmě hledali účetní. První, co jsem udělala, bylo, že jsem požádala kolegy z klubu o doporučení. Dostala jsem jich hned několik a díky nim jsme už mohli jen vybírat. A vybrali jsme,“ nadšeně říká Lucie.

A co by Lucie poradila stávajícím členům, případně hostům zvažujícím členství? „Pokud děláte obchod, budujete jej na vztazích a na lidech a vaše cílová skupina jsou malé až středně velké firmy a OSVČ, tak běžte do toho,“ vzkazuje všem na závěr svého povídání Lucie Vlková, kterou můžete potkat v jazykové škole a překladatelské agentuře Slůně – svět jazyků, která funguje v Ostravě už od roku 1998. Jako jedna z mála jazykových agentur právě Slůně překládá a tlumočí z/do více než 115 jazyků. Lucie Vlková zde figuruje nejen jako ředitelka, ale také jako lektorka obecné a obchodní angličtiny.

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma