Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

 

Naši hosté primárně nejsou ti, o kterých se dočtete v luxusních podnikatelských časopisech. Až na výjimky. Jsou to podnikatelé a malé firmy, často se stejně zajímavými (nejen) podnikatelskými příběhy. My je známe. A teď si je můžete poslechnout i vy.

 

Najdete je na Spotify, Google Podcasts, Breaker, PocketCast, RadioPublic nebo Apple Podcasts. Rozhovory nejen o byznysu se členy BforB Česko vznikají ve spolupráci se studiem Soundflower. 

 

26.5.2021

HOST: Ing. Veronika Večeřová, konzultant v oblasti hygieny stravovacích provozů

Veronika Večeřová je soukromý hygienik a na starost má taktéž provoz zlínského networkingového klubu. Náplní její práce, jsou konzultace a poradenství v oblasti hygieny stravovacích provozů s ohledem na aktuální hygienické legislativní požadavky. Mimo jiné jsou jejími klienty i potravinářské výrobny a prodejny. Proč si vybrala právě oblast hygieny a kde získala zkušenosti? Co za služby restauracím a stravovacím provozům poskytuje a jak na její služby reaguje personál restaurací? Co vše musí restaurace z hlediska hygieny splňovat? To a mnohem více si můžete poslechnout v dnešním díle BforB ON AIR.

 

19.5.2021

HOST: Dalibor Stříbný, jednatel společnosti Explicit Reality

Dnes se můžete těšit na povídání z realitní branže. Naším hostem je totiž Dalibor Stříbný, jednatel společnosti Explicit Reality a franšízový partner BforB Zlín. Jaké jsou novinky v realitách a co vše musí realitní kancelář "umět", aby držela krok s dobou? Jaké je tajemství úspěchu jedné z nejznámějších zlínských realitek? Zajímá vás, zda budou ceny realit i nadále stoupat nebo co musí člověk udělat, když chce prodávat nemovitost? Nejen na to najdete odpovědi v dalším díle BforB ON AIR.

 

12.5.2021

HOST: Lukáš Rezek, partner Advokátní kanceláře Petráš Rezek

Náš dnešní host není jen partnerem advokátní kanceláře Petráš Rezek, která má kanceláře ve Zlíně, Uherském Hradišti a Brně, Lukáš Rezek současně působí také jako rozhodce u Rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře České republiky a jako zprostředkovatel kolektivních sporů u Ministerstva práce a sociálních věcí. S čím vším dokáže pomoci tým třiceti právníků? A je v tomhle odvětví vůbec možné zaručit spokojenost klienta, i když děláte maximum? Podle čeho měří úspěch? Jak za dobu svého působení vnímá vývoj právních potřeb podnikatelů? Platí ještě vůbec ústní dohoda? Nový díl BforB ON AIR na téma právo si můžete poslechnout už teď na Spotify, Google Podcasts, Breaker, PocketCast, RadioPublic nebo Apple Podcasts.

 

5.5.2021

HOST: Mia Pavlů Šťastná, životní, vztahová a rozvodová mentorka

Tématem dnešního dílu jsou vztahy. S naším hostem, Miou Šťastnou, jsme si povídali o situacích, které každý z nás v životě zažil a musel řešit. Její práce většinou začíná ve chvíli, kdy páry řeší rozchody nebo rozvody a vztahové problémy se jeví jako nepřekonatelné. Má cenu vůbec ještě vyhledat mentora a kdo takový mentor vlastně je? Existuje nějaký návod ke kvalitní komunikaci mezi partnery? Jak poznáte, že jste ve vztahu, který už nemá smysl a jak zlepšit vzájemnou komunikaci? Nebo je snad lepší nemluvit? Co jak dělat a nedělat poradí dnešní BforB ON AIR. 

 

28.4.2021

HOST: Zdeněk Sládek, zakladatel grafického studia Protein a spoluzakladatel Unie grafického designu

Zdeněk Sládek je zakladatel grafického studia Protein, spoluzakladatel Unie grafického designu a host jubilejního dvacátého dílu BforB ON AIR. Jeho firemním sloganem je ˈBez designu umřešˈ. Je tedy jasné, že naše povídání nemohlo být o ničem jiném. Jaký je rozdíl mezi komunikací v designu a komunikací o designu? Jak se mu daří propojovat svět vizuálních emocí a pragmatismu a co to vůbec v praxi znamená? Vnímají vůbec čeští designéři propojení grafiky a obsahu? Rozhovor s komunikačním designérem je další dávkou naší pravidelné středeční inspirace. 

 

21.4.2021

HOST: Štěpán Holič, majitel grafického studia Lemon Design

Nevíte, co je to vizuální smog? Nebo k čemu je dobrá vizuální identita firmy? Odpovědi se dozvíte v dnešním dílu BforB ON AIR, které bude o designu, vizuálním stylu a tisku. Jeho hostem je totiž majitel pražského grafického studia Lemon Design zaměřeného na vizuální identitu, pan Štěpán Holič, který je současně také spoluzakladatelem Unie grafického designu. Dozvíte se, pro koho je Unie určená a v čem grafikům pomáhá nebo proč usiluje o zavedení jednotného vizuálního stylu České republiky. Přejeme příjemný poslech. 

 

7.4.2021

HOST: Vladimír Mařinec a Jiří Smyčka - zakladatelé Investičního klubu

Kromě toho, že je Vladimír Mařinec již několik let franšízovým partnerem BforB v Praze, je také úspěšným investorem do nemovitostí. S Jiřím Smyčkou, který je průvodcem ve světě alternativního investování, je svedla dohromady myšlenka založit specializovaný BforB klub, jak jinak než s tématem investic. Proč tenhle rychle se rozvíjející klub vůbec vznikl a opravdu se může stát místem, které bude pomáhat lidem k úspěchu? Jak přesně funguje a komu je vůbec určen? Na všechny tyto otázky vám odpoví další díl BforB ON AIR. 

 

31.3.2021

HOST: Vladimír Kopta, realitní makléř NEXT REALITY

Vladimír Kopta patří k těm nejúspěšnějším realitních makléřů společnosti NEXT REALITY. Za jeho úspěchem stojí podle něj hlavně práce a úsilí, hodiny učení a v neposlední řadě i nutnost "stíhat" aktuální trend sociálních sítí. V čem mu pomohlo BforB? Jak se k realitám vůbec dostal? Co ho na tom baví? Jak to teď na realitním trhu vlastně funguje a co všechno stojí za úspěšným prodejem? V čem je výhoda spolupráce s realitním makléřem a kdy a v jakých případech může realitní makléř pomoci? Nejen to si můžete poslechnout v dnešním díle BforB ON AIR. 

 

24.3.2021

HOST: Radka Evjáková, zakladatelka Geokoučinku®

Radka je lektorka osobního rozvoje s šestiletou praxí, koučka, milovnice přírody a sportu. Všechny své vášně spojila v jeden projekt a světlo světa tak spatřil Geokoučink. Co to vlastně Geokoučink je a jak probíhá? Kdy je dobré jej absolvovat a jak umí pomoci? Může ho využít pouze osoba, případně pár nebo je vhodný i pro firmy? To a mnohem více se dozvíte v následujících inspirativních minutách dalšího dílu BforB ON AIR. 

 

17.3.2021

HOST: Šimona a Petr Maškovi, Advokátní kancelář Mašek advokáti s.r.o.

Kromě toho, že jsou manželé, kteří nedávno oslavili společných 30 let, jsou Šimona a Petr Maškovi také advokáti, podnikatelé a investoři. Po začátcích v londýnské advokátní kanceláři, kde jak říkají "poprvé přičuchli k velkému byznysu", vybudovali v Praze svoji advokátní kancelář. Podnikání odstartovali v době, kdy se nikdo neptal, jakou mají vizi nebo čeho chtějí dosáhnout. Jak se tedy dopracovali k formulování prodejní strategie? Proč je podle nich důležité setkávat se s velkým množstvím lidí? A je vůbec dobré sedět jako podnikatel na více židlích současně? To vše a mnohem více si můžete poslechnout v dalším dílu BforB ON AIR

 

10.3.2021

HOST: Renata Strnadová, spoluzakladatelka projektu Opravdový vztah

Renata Strnadová je žena, matka, manželka, ale také podnikatelka profesionálka. Mimo to je také koučka, firemní i vztahová. Společně s dalšími třemi kouči spoluzaložila projekt Opravdový vztah. Původně nadšenecký projekt zaměřený na tématiku vztahů se zdárně rozvinul a funguje naplno. Co všechno projekt nabízí a s čím se na Renatu a kolegy můžete obrátit, si můžete poslechnout v dalším díle BforB ON AIR

 

3.3.2021

HOST: Petr Gondek, spoluvlastník společnosti GDPR support

GDPR je pro většinu podnikatelů stále sprosté slovo, i když by jim mělo spíše sloužit. Jak se Petr, který podniká téměř celý život, dostal k tomu, co dělá teď? Jak přesně by měla fungovat bezpečnost dat a na co všechno musí a nemusí mít ve skutečnosti firma souhlas? Více zjistíte v dalším díle BforB ON AIR.

 

24.2.2021

HOST: Petr Škabrada, master-franšízový partner amerického konceptu TAB Board pro ČR a SR

S Petrem Škabradou jsme si povídali o tom, jak vůbec platforma TAB Board funguje a jakým způsobem podporuje malé a střední podnikatele. Jak vést firmu tak, aby byla efektivní a měla výsledky? Proč je pro majitele důležité pracovat na firmě a ne ve firmě? To a mnohem více v dnešním rozhovoru. 

 

17.2.2021

HOST: Jan Zeman, jednatel společnosti Clever Advisor a jeden ze zakladatelů projektu Spolehlivá agentura

Honza Zeman se se svojí firmou přes 5 let věnuje zakládání agentur práce takzvaně na klíč. Od zajištění patřičných dokladů, založení s.r.o. až po komunikaci s úřady. Co dalšího může firmám nabídnout a kdo je vlastně jeho cílový zákazník? Proč společně s bratrem rozjeli i projekt Spolehlivá agentura? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v našem rozhovoru

 

10.2.2021

HOST: Karel Drašnar, autor aplikace BrandCloud, která nabízí cloudové řešení pro všechny firemní dokumenty

S Karlem jsme si povídali o tom, že cloud není jen prostor pro odkládání věcí. Co to tedy vlastně je a jaké jsou možnosti cloudového řešení? A jak se z původně grafického portálu stal firemní prostor s možnostmi různých interakcí jako jsou třeba interní schvalování nebo objednávky? O tom více v dalším rozhovoru

 

3.2.2021

HOST: Hanka Valentová Vojtová, jednatelka společností Heracleum a Bilegria, provozovatelka lékárny Rémus v Plzni

Jak sama říká, provozuje "jinou lékárnu". Co v ní najdete oproti klasickým řetězcovým lékárnám? Rozhovor o bylinkách, léčivé síle přírody, o zodpovědnosti každého člověka za vlastní zdraví. 

 

 27.1.2021

HOST: Jakub Moravec, zakladatel společnosti MOKUSO

Proč začal Jakub podnikat a co je jeho cílem? Co všechno jeho firma umí? Jak shání klienty a jak si dokáže poradit s klientskými představami z internetu. Poslechněte si rozhovor s mladým podnikatelem, který navrací noblesu řemeslné práci.  

 
 

20.1.2021

HOST: Libor Černoch, zakladatel společnosti LOCASTE, Palác vína

Jeho obor podnikání patří k těm, které covid omezení utlumilo na minimum. Dodávky vína do hotelů, gastra nebo vinoték, se časem úplně pozastavily. Jak se s tím vším popral, kam ho posunula jarní "chvilka pro sebe" a jak na podzim transformoval svůj byznys? To a více si poslechněte v rozhovoru s Liborem Černochem. 

 

  

13.1.2021

HOST: Aleš Vavrečka, autor projektu Dr. Financí

Otevřený rozhovor o tom, jak veřejnost vnímá finanční poradce. Proč to tak je a jak poznat toho dobrého? Co je diagnostika osobních financí a v čem může pomoci především OSVČ? To a více  si poslechněte v rozhovoru s Alešem Vavrečkou.

 

 

21. 12. 2020

HOST: Jaroslav Vokurka, majitel studia SoundFlower & Kamila Zárychtová, zakladatelka BforB ČR

Splněný sen. Tak oba dva mluví o podcastech BforB. Jarda i Kamila společně povídají o tom, proč BforB ON AIR vlastně vzniklo a proč je důležité dát prostor být slyšet právě malým a středním podnikatelům nebo živnostníkům. Více v dalším díle BforB ON AIR. 

 

16. 11. 2020

HOST: Lenka Jeřábková, zakladatelka Nakopni svůj marketing

"Protože věřím, že každý má právo žít svůj podnikatelský sen." Přesně to vám Lenka odpoví, když se jí zeptáte na důvod založení projektu, který  živnostníkům a menším podnikům pomáhá s reklamou a marketingem. Poslechněte si více v našem rozhovoru. 

  

9. 11. 2020

HOST: Dominika Poláková, majitelka pražské franšízy BforB

Již 6 let se věnuje práci v oblasti financí a aktuálně je nejmladší frašízantkou BforB. Podle Dominiky je největší pomoc mít kolem sebe lidi, kteří mají stejné smýšlení, i když jsou z jiného oboru. Poslechněte si, kam chce směřovat své kluby a proč je pro ni podpora podnikatelů absolutní samozřejmostí. 

 

2. 11. 2020

HOST: Radim Hasalík, specialista na online marketing

Rozhovor se zakladatelem největší FB skupiny v ČR - Podnikatelé a živnostníci.  O výměně zkušeností, spojení sil s BforB a přesahu do obou vybudovaných podnikatelských sítí. Více v pilotním dílu BforB ON AIR. 

 
 

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma