Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

Zvaní hostů – problém nebo výhoda?

Autor: Kamila Zárychtová

Jedno z pravidel spolupráce na BforB klubech je to, že si každý člen za rok na klubová setkání pozve nejméně 4 hosty. Proč?  

Jedním ze stěžejních cílů BforB je, že si rozšíříte svůj okruh kontaktů o další spolehlivé lidi, se kterými mají ostatní členové již dobrou zkušenost. Takže pokud já chci, aby mě ostatní členové seznámili s novými lidmi na osobní úrovni, i já je na oplátku seznámím s fajn kontakty, které kolem sebe mám. 4 lidi za rok není zas tak moc na jednoho člověka. Jistě kolem sebe máte 4 lidi, které stojí za to znát. Když to ale udělá každý člen klubu a je vás v klubu např. 20, dostáváte se každý rok k 76 novým lidem (!), kterým jste se mohli osobně představit.

A to je principem BforB - společná aktivita násobí přínos a zisk pro každého jednotlivce.

Nicméně, abychom zůstali trošku nohama na zemi a podívali se na to, co váš host může znamenat pro vás. Protože o to jde zejména vždycky - „Co z toho budu mít já?“. Pokud si do klubu budete vodit hosty pro sebe, tak si fantasticky zaktivujete vaši síť kontaktů. Můžete si například pozvat své bývalé zákazníky. Připomenut se jim, na klubu se o ně dobře postarat, ukázat jim váš zájem. Výborně to funguje jako strategie opětovného získávání vašich bývalých zákazníků.

 

Nebo si pozvěte své dodavatele, nejlépe co nejvíc. Váš dodavatel si vás váží, jde mu o dobré vztahy s vámi, protože mu platíte. Když si přivedete na klub své dodavatele a v rámci 60 vteřin vyjádříte váš požadavek nebo potřebu, tak váš dodavatel s největší pravděpodobností bude mezi prvními, který se vám bude snažit pomoci.

 

A co takhle vaši obchodní přátelé? Nic od sebe aktuálně nepotřebujete, ale prostě jste v kontaktu, protože máte rádi způsob, jak pracuje, co dělá a jak to dělá apod. Vašim obchodním přátelům dáváte šanci vás na klubu lépe poznat, získat bližší informace o tom, co děláte a získat tak z vašeho obchodního přátelství mnohem víc – inspirace, zajímavé propojení, radu, zkušenost apod.

 

Pokud vám to všechno dává smysl, ale říkáte si: „No jo, ale jak toho hosta mám pozvat?,“ zkuste se porozhlédnout v klubu, určitě tam bude člen, který si vodí hosty často. Anebo se obraťte na manažera případně přímo na majitele vašeho klubu. Pozvání hosta je totiž jednodušší, než si myslíte.

 

Autor: Kamila Zárychtová, zakladatelka BforB ČR

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma