Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

Networking s BforB je pro mě studnice znalostí, zkušeností a inspirace

Tadeáš Vaverka je již dva roky členem českobudějovického podnikatelského klubu BforB VITA. Realitní makléř, který pět let podniká pod hlavičkou RK Stejskal.cz se s námi rozhodl podělit o to, co mu členství v klubu BforB dává. A nejsou to jen nové zakázky, co v komunitě podnikatelů na jihu Čech našel.

 

 

Do BforB klubu VITA jsem vstoupil velmi intuitivně a prakticky pouze jen na základě kladného doporučení od mého dobrého kamaráda, kterého si vážím nejen v osobní rovině, ale také jako profíka ve svém oboru. Vím, že by nespojil své jméno s čímkoli pochybným. Stádium ověřování a poznávání celého konceptu proto nastalo až po příchodu do klubu. A nestačil jsem se divit. Získání nových kontaktů, zákazníků a obchodů je přirozený vývoj uceleného konceptu a pokud se držíte zavedených postupů a k tomu děláte svou práci výborně, nemůže to dopadnou jinak, než že se vám doporučení začnou po určité době hrnout.

Co pro mě ale bylo obrovskou přidanou hodnotou, na první pohled neviditelnou, byla možnost sdílení zkušeností s lidmi z mě dosud neznámých oborů. Snídani, co snídani, meeting, co meeting se člověk, samozřejmě pokud o to má zájem, dozvídá velmi zajímavé a cenné informace z různých oborů – a hlavně, od těch nejlepších z regionu.

Moderní realitní makléř sleduje trendy a jeho denním chlebem je spolupráce. Spolupráce je klíčová nejen směrem ke smluvním stranám (kupující, prodávající, nájemce, podnájemník apod.), ale také ve vztahu k příbuzným oborům, které se moderního makléřství týkají. Mezi ně můžeme počítat například hypoteční úvěry, pojištění nemovitostí, stěhovací služby, stavební firmy atd. Koncepce BforB zde nabízí perfektní podhoubí pro mezioborovou spolupráci.
 
Na západě je dnes běžné, že realitní makléř je důvěrnou osobou pro celou rodinu, stejně jako například rodinný právník, bankéř či účetní a lidé tuto osobu nemění. Drží se prověřeného a toho, v co mají důvěru. Takovýto člověk je pak pro rodinu nekonečnou studnicí doporučení, neboť dokáže ve své referenční síti profesionálů „vytáhnout“ vždy eso z rukávu v podobě kontaktu na špičku v oboru, který právě klient potřebuje, aby vyřešil aktuální situaci.

Hledáte šikovného zedníka, instalatéra či tesaře? Komu zavoláte? Svému realitnímu makléři. Proč?

Protože už Vám dal několik kvalitních doporučení na profesionály – naposledy např. spolehlivý a solidní zahradník, žádaný a velmi uznávaný daňový poradce nebo například prověřená paní na hlídání. Vytvoření takovéto referenční sítě prověřených profíků je mou velkou vizí – zejména pak proto, že se na mne moji klienti s poptávkou po těchto kontaktech opakovaně obrací.

Smysl poznávání se, porozumění si a vzájemného vzdělávání se ve svých oborech pak vidím zejména v hodnotě a kvalitě doporučení. Vzájemná znalost a povědomí o tom, jaká kritéria by měl daný odborník ve svém odvětví splňovat mi pomáhá hodnotit, jestli doporučuji toho pravého. A víte dobře, že s předaným doporučením přijímáte velkou zodpovědnost za někoho jiného. Špatnému doporučení se chceme vyvarovat. Na druhou stranu doporučení na člověka, který dobře odvede svou práci a zanechá skvělý dojem má pak velmi pozitivní dopad přímo na Vás jako doporučitele a u klienta vám tzv. stoupá kredit. A to je ověřeno praxí.

Náš českobudějovický klub VITA (a nejen ten) je pro mě zdrojem nových nápadů, inspirace, zkušeností, a především pak komunitou přátel. Přátel, jež jsou špičkami ve svých oborech a které bez jakýchkoli pochybností doporučím svým klientům, přátelům nebo rodině v případě potřeby. 

Podívejte se také na článek Osvědčený systém funguje!  od naší členky Dany Minaříkové, která si vyzkoušela setkávání s podnikateli bez systému, bez členství, jen tak.

 

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma