Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

Klub BforB? Přátelská atmosféra bez konkurence!

Autor: Ing. Barbora Štanglová, redaktorka

Do podnikatelského klubu Business for Breakfast přivedla Petra Tumu před třemi lety kamarádka. Díky setkáním, která dnes moderuje, získal nejen nové zakázky a přátelství, ale také možnost vyčistit si hlavu u jiné činnosti, než je jeho oblíbené rybaření. 

Petr podniká od roku 2003. Jako instalatér se společně se svým tchánem zaměřuje spíše na zakázky na rodinných domech a novostavbách, při kterých se mohou více věnovat přímému kontaktu s koncovým zákazníkem, než je tomu při spolupráci s většími stavebními nebo instalatérskými firmami. „Podnikání mi dává relativní časovou volnost a možnost vybrat si lidi, se kterými chci spolupracovat. Nejvíc mě baví předávání funkční instalace klientovi. Když vidím, že je s mojí prací spokojen,“ říká.

Baví ho také variabilita, kterou mu jeho práce nabízí. „Žádný dům, instalace topení, ani žádný rozvod vody, není stejný. U každé zakázky musím přemýšlet, jak to udělat, aby vše fungovalo, jak má,“ dodává Petr, kterého s možností spolupráce oslovila firma Kovomarket s.r.o. z Uherského Hradiště, která je jediným dodavatelem řešení vodo-topo pro stavební firmu Koma Modular. Ta je specialistou na tzv. modulární stavby.

Kamarádka Jarka, která Petra na první akci pozvala, je zakladatelkou klubu BforB v Kroměříži. Po první snídani se rozhodl, že se také stane členem. „Na snídani se mi líbilo, poznal jsem fajn lidi a z prezentací jsem se dozvěděl zajímavé informace,“ vzpomíná Petr. Jaké výhody Petr v BforB vidí? Zejména je to fakt, že na snídani nemá nikoho, kdo by mu v jeho byznysu konkuroval. Má tak možnost bezpečně představit svoje podnikání a prozradit dalším členům, co obnáší. „Nejvíc mě těší, když ukážu účastníkům něco nového, co ještě nevěděli a hlavně neviděli. Zásadní výhodu pak vidím v tom, že klub vedou členové pro členy,“ dodává Petr, který se stal moderátorem kroměřížského podnikatelského klubu a snaží se na něm vytvářet takovou atmosféru, která i jeho přiměla k členství.

Uvažujete i Vy o tom, stát se členem podnikatelského klubu Business for Breakfast? Odhalte, co vše Vám může referenční networking přinést!

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma