Business for Breakfast

Měníme atmosféru podnikání v České republice k lepšímu

Lidé v BforB umí naslouchat

Autor: Ing. Barbora Štanglová, redaktorka

„Podnikatelských klubů, které v Česku fungují, jsem prošla celou řadu. Až v BforB jsem našla to, co jsem hledala. Lidi, které opravdu zajímá to, co dělám,“ říká Kateřina Urbánková, mentorka zdravého pohybu a autorka programu Fit@Work.

Bez sportu a pohybu si Katka Urbánková svůj život neumí představit. Aby také ano, když jsou jeho součástí od jejího dětství. Postupem času se jí podařilo lásku k nejrůznějším pohybovým aktivitám přetavit v podnikání. Dnes se svým projektem Fit@Work pomáhá lidem, jejichž tělo trpí v důsledku sedavé práce.

Pokud bychom měli popsat vše, co Katka dělá a umí, je potřeba ohlédnout se o několik let zpátky. Do doby, kdy fitness centra mohla o vysoké návštěvnosti zatím jen snít a tělocvičny základních škol praskaly ve švech díky tehdy populárnímu aerobiku. Mezi ženami, které si několikrát týdně vyrazily zlepšovat svou kondici v rytmu hudby, byla i Katka. Nezůstalo však jen u cvičení.

Psal se rok 1995 a Katka absolvovala první kurzy, získala první licence. Pronajímala si tělocvičnu v základní škole, kde po večerech a o víkendech předcvičovala zejména ženám z nedalekého sídliště. Postupem času pak začala vést lekce i ve fitness centru. Stále šlo však o koníček a drobný přivýdělek, který jí jako matce – samoživitelce přišel vhod. Pořád každý den chodila do práce, kde většinu času proseděla na kancelářské židli.

Zlom nastal zhruba před 15 lety, kdy se rozhodla zaměstnání opustit a vrhnout se do podnikání. „Jako osobní trenérka jsem se věnovala individuálním tréninkům s klienty a zároveň jsem vedla hodiny ve fitkách,“ vzpomíná Katka, absolventka PILATES INSTITUTE®. Právě ten ji přivedl k většímu zájmu o formu zdravotního cvičení. Už tehdy totiž v hlavě nosila nápady na vlastní projekt.

„Věděla jsem, že chci a umím pomoci většímu množství lidí. Sama jsem věděla, jak se sedavé zaměstnání může podepsat na lidském zdraví. Ani mě, člověku, který se aktivně věnuje sportu, se totiž zdravotní komplikace nevyhnuly. Dobře vím, co to jsou bolesti hlavy nebo vyhřezlé ploténky,“ vysvětluje s tím, že ideálními klienty jsou pro ni v tomto ohledu firmy a její zaměstnanci. Ti, co tráví většinu pracovního času sezením u počítače. Program Fit@Work tak může být jedním z kvalitních a smysluplných benefitů, které firmy svým zaměstnancům poskytují.

„Docela dlouho jsem tento svůj nápad měla v šuplíku a neustále jsem přemýšlela, jak ho ještě dále co nejlépe rozvinout. Zhruba před rokem a půl jsem si řekla, že je na čase s ním vylézt ven. Syn mi udělal webovky a také pomohl vymyslet název Fit@Work,“ říká Katka. Nezbývalo tedy nic jiného než s celým projektem seznámit veřejnost, a hlavně upozornit na téma, které řeší.

Také proto se rozhodla navštívit hned několik podnikatelských klubů. Cítila, že s rozjezdem projektu potřebuje pomoci, a to zejména prostřednictvím zkušených podnikatelů. „Již dlouhou dobu jsem přemýšlela o tom, že bych někam vstoupila.  Klubů, ať už snídaňových, obědových či „večeřových“ jsem prošla opravdu spoustu,“ popisuje Katka s tím, že měla dva důvody. Jednak si chtěla vybrat ten nejlepší a pak bylo jejím cílem dát o sobě vědět.

Nakonec se rozhodla pro členství v podnikatelských klubech BforB. „Byla jsem se podívat v Andělském klubu BforB, kam mne pozvala jedna z jeho členek jako hosta. Byl to pro mne opravdu pozitivní zážitek – každý se se mnou chtěl potkat, našla jsem tam nejen klienty, ale také přátele,“ vzpomíná Katka, která v té době však stále chodila i do dalších klubů. Netrvalo však dlouho a skončila s tím. „Došla jsem k názoru, že v BforB se mi líbí nejvíc. Ve většině ostatních klubů jsem měla pocit, že každý chce prodat jen to svoje, že se se mnou lidé chtějí sejít jen proto, aby mi prodali to, co dělají oni. A v BforB to tak není. Lidé zde totiž nechtějí jen upozornit na sebe, ale také poslouchají a přemýšlí, jak by mohli pomoci ostatním. A to se mi zdá být opravdu fér,“ dodává Katka Urbánková.

E-book zdarma

Jak získat
klienty networkingem

Získejte zdarma